Hymyjä, kiljahteluita, veikeilyä, vilkutusta, pusuja, kiipeilyä, nojailua, kävelyn harjoittelua, tippuvat kengät, kukkia, sammalta, vanhempien turva, omin käsin syömistä… siitä kaikesta koostui tämä 1-vuotiskuvaus miljöössä. On mahtavaa olla 1- vuotias. Ainakin tämän daamin mielestä.
Vietimme kivan kuvauspäivän Roihuvuoren puistossa kirsikkapuiden kukinnan aikaan. Minulle ulkopaikkakuntalaisena tämä oli elämys. Puisto oli täynnä valokuvaajia ja malleja. Eikä ihme, sillä kirsikkapuiden kukinta oli silmiä hivelevää. Oli ylioppilaskuvausta, lapsia, nuoria ja jopa hevonen trailerissa tuotuna paikalle. Kaikille meille löytyi silti hienosti tilaa. Tunnelma oli ihana ja kuvista tuli myös sen henkisiä.
Jos pitäisi listata paikkoja joissa elämän aikana pitäisi käydä niin lisäisin tämän puiston ehdottomasti sille listalle.